Trzydzieste pierwsze Zgromadzenie Ogóne Międzynarodowej Unii Astronomicznej odbędzie się w dniach 2-11 sierpnia 2022 r. w Pusan, w Korei Południowej. Oficjalna strona www Zgromadzenia to: 31st General Assembly of the IAU (IAUGA2022). Mozna na niej dokonać rejestracji uczestnika jak zgłosić abstrakt wystąpienia/plakatu. Więcej szczegółowych informacje o rejestracji można także znależć na stronach Unii (tutaj).

1. Rejestracja:

Mają Państwo do syspozycji dwie opcje uczestnictwa w Zgromadzeniu: osobiste i wirtualne. Osoby rejestrujące się "uczestnictwo wirtualne" mogą zdalnie uczestniczyć we wszystkich sesjach, w tym w wykładach plenarnych, sesjach ustnych transmitowanych na żywo oraz dostepnych w internetowych galeriach e-wykładów i e-posterów za pośrednictwem platformy konferencyjnej. Należy pamiętać, że rejestracja na "uczestnictwo osobiste" (in-person registration) jest wymagana zarówno w przypadku wystąpień ustnych na miejscu, jak i zdalnych. Rejestracja early-bird kończy się 28 marca 2022 roku.

2. Zgłaszanie abstraktów

Osoby rejestrujące się na "uczestnictwo osobiste" mogą zgłosić do 4 abstraktów do prezentacji ustnych na miejscu/prezentacji zdalnych (e-talk)/prezentacji plakatów (e-poster). Natomiast osoby rejestrujące się na "uczestnictwo wirtualnie" mogą zgłosić do 4 abstraktów do prezentacji zdalnych (e-talk) czy prezentacji e-posterowych. Zgłaszanie abstraktów kończy się 31 marca 2022 roku.

3. Granty IAU

Unia oferuje granty podróżnicze osobom, które nie mają odpowiedniej ilości funduszy. Applikant musi się zarejestrować na Zgromadzenie IAUGA2022 i wypełnić formularz IAU grant application form do 31 marca 2022.

4. Granty KAS

Koreańskie Towarzystwo Astronomiczne (Korean Astronomical Society, KAS) oferuje granty uczestnikom, którzy nie mogą otrzymać grantów IAU na podróż, a należą do grupy: studenci, początkujący astronomowie i emerytowani członkowie IAU. W przypadku osób uczestnuiczących osobiście w Pussan i które otrzymają granty to Krajowy Komitet Organizacyjny Zgromadzenia Ogónego IAU poprosi o pomoc wolontariacką. Wnioskodawcy muszą zarejestrować się na IAUGA2022 i wypełnić formularz wniosku o grant KAS do 28 lutego 2022.

Ważne:

Należy pamiętać, że pierwsze dwa tygodnie sierpnia to najbardziej wakacyjny okres w Korei Południowej. W związku z tym zaleca się, aby uczestnicy zarezerwowali swoje zakwaterowanie w Pussan z dużym wyprzedzeniem. W okresie Zgromadzenia ceny pokoi mogą wzrosnąć dwukrotnie.