Biuro ds. popularyzacji astronomii Międzynarodowej Unii Astronomicznej (Office for Astronomy Outreach, OAO) zaprasza astronomów-członków IAU do przyłączenia się do programu Meet the IAU Astronomers! Jest to program mający na celu połączenie zainteresowanych popularyzacją astronomii oraz współpracą z otoczeniem astronomów IAU ze społeczeństwem naszego kraju.

W ramach programu Meet the IAU Astronomers! astronomowie amatorzy, astronomowie zawodowi, nauczyciele i nieformalni edukatorzy mogą zamówić wirtualne lub osobiste spotkania, podczas będą mogli rozmawiać z zainterowanymi dziećmi i dorosłymi o swoich badaniach astronomicznych, znaczeniu astronomii dla społeczeństwa i wyborze astronomii jako swojej kariery. Program ten ma na celu zachęcenie do komunikacji pomiędzy naukowcami a społeczeństwem i jednocześnie wzmocnienie przekonania, że astronomowie mogą pozytywnie wpływać na nasze społeczeństwo.

Jak dołączyć do programu Meet the IAU Astronomers! 

Jeśli ktoś z Państwa jest zainteresowany udziałem w programie Meet the IAU Astronomers!, jest proszony o wypełnienie tego formularza. Kandydat zostanie w nim poproszony o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań, które pozwolą OAO jak najlepiej dopasować kandydata do oczekiwań i zapotrzebowań dzieci i dorosłych. Po wypełnieniu tego formularza otrzymacie Państwo więcej informacji na temat tego programu. W celu nie przeciążenia astronoma, Biuro zorganizuje nie więcej niż 4 wydarzenia rocznie.

 

Jeśli ktos z Państwa ma jakiekolwiek problemy z dostępem do formularza lub preferuje alternatywny sposób przekazania OAO swoich informacji,  może skontaktować  się z Biurem pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Suzana Filipecki Martins

Specjalista ds. kontaktów międzynarodowych

Biuro IAU ds. Astronomii (OAO)
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.